Informacija apie vaikus, nelankiusius įstaigos

39 punktas

tevu pateisinimo del vaiko ligos pavyzdys

 

………………………………………………………………………………………………

ŠVENTĖ VYKS LAUKE 11 VALANDĄ.

JEI BUS NEPALANKIOS ORO SĄLYGOS,

ŠVENTĘ  ŠVĘSIME GRUPĖJE.

_________________________________________________________________________________________

Rekomendacijos tėvams

____________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………

INFORMACIJA DĖL MOKINIŲ NEMOKAMO MAITINIMO

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. priešmokyklinukams  organizuojami nemokami pietūs .Tėvams prašymų dėl priešmokyklinukų  nemokamų pietų teikti nereikia.

 1. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos2021 m. birželio 23 d. sprendimą Nr. 1-1024 „Dėl Tarybos 2019-06-19 sprendimo Nr. 1-94 „Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo Vilniaus miesto savivaldybėje“ pakeitimo;
 2. 2019 m. birželio 19 d. sprendimo Nr. 1-94 „Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo Vilniaus miesto savivaldybėje“ aktualią redakciją nuo 2021-07-01.
 3. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus2019 m. sausio 14 d. įsakymo Nr. 30-90/19 „Dėl mokinių nemokamam maitinimui skirtiems produktams įsigyti skiriamų lėšų dydžių nustatymo“ aktuali redakcija nuo 2021-09-01.

 

………………………………………………………………………………………………………………………

TĖVELIŲ  DĖMESIUI !

Jeigu vaikas pajautė nors kokį  ligos požymį (atsirado sloga, skauda pilvą ar kt.) būti sąmoningiems ir nevesti vaiko į darželį;

Jeigu šeimos nariui (tėvams, sesėms , broliams) pasireiškė  ligos požymiai, taip pat nevesti į darželį.

Jeigu nors vienas šeimos narys izoliacijoje, nevesti vaiko į daržel

Būkime sąmoningi, saugokime vieni kitus.

Direktorė

 

…………………………………………………………………………………………………………………….

TĖVELIŲ, DARBUOTOJŲ IR KITŲ ASMENŲ  DĖMESIUI !

DĖL GYVENTOJŲ    PAJAMŲ  MOKESČIO DALIES SKYRIMO PARAMAI

LOPŠELIS-DARŽELIS SAKALĖLIS YRA PARAMOS GAVĖJAS

Prašytume pateikti formą FR0512  Versija  04  elektroniniu būdu,

(patogiausias būdas per EDS https://deklaravimas.vmi.lt)

Lopšelio- darželio SAKALĖLIS kodas: 190033314, gavėjo tipas: 2 ,

1,2% galima skirti iki pasirinkto laikotarpio( 2020m., 2021m., 2022m.)

Administracija                         

…………………………………………………………………………………………………………………………

 

Aktualūs pakeitimai skiriant pajamų mokesčio dalį paramai:

Įgyvendinus mokesčių reformą, nuo 2019 m. 1,289 karto (iki mokesčių) padidintas darbo užmokestis, taip pat pakeistas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas, todėl pasikeitė ir gyventojų paramai skiriamos GPM dalys:

*Paramos gavėjams ( FR0512 forma ) bus galima skirti iki 1,2 procento GPM (anksčiau buvo 2%)

Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi prašymo pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams pateikimo tvarka. Prašymus gyventojai galės pateikti tik elektroniniu būdu per EDS. Jau dabar labai svarbu, kad popierinius prašymus teikiantys gyventojai išbandytų e. būdą ir įgustų teikti prašymus per EDS. (patogiausias būdas per EDS https://deklaravimas.vmi.lt),

Savo ruožtu Valstybinė mokesčių inspekcija, skatindama pajamų mokesčio dalį skirti elektroniniu būdu, užtikrins specialistų pagalbą visiems prašymus teikiantiems gyventojams (ir/ar gyventojų  grupėms).

Aktualią informaciją, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei parsisiuntimui skirtas VMI parengtas vizualines priemones galite rasti ir specialioje VMI svetainės skiltyje, kuri bus nuolat pildoma.

Kilus papildomiems klausimams, visuomet galite kreiptis į VMI specialistus atvykus į artimiausią klientų aptarnavimo skyrių ar paskambinus telefonu 1882 / +370 5 260 5060.

 

Lopšelis- darželis “Sakalėlis”

S.Stanevičiaus-86, LT-07105,Vilnius.

Įstaigos kodas: 190033314

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

INFORMACIJA TĖVAMS 

Pandemijai tebesitęsiant, ir toliau galios karantino apribojimai. Darbas įstaigose organizuojamas laikantis jau įprastų, būtinų saugumo sąlygų. Vyriausybė rekomenduoja ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus į ugdymo įstaigą leisti tik tada, kai tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jei tėvams nepavyksta suderinti darbo iš namų ir vaiko priežiūros arba tėvai nusprendžia vaiko neleisti į ugdymo įstaigą, nuo sausio pradžios jie galės vaiką iki aštuonerių metų prižiūrėti namuose ir gauti ligos išmoką. Tokia galimybe galės pasinaudoti ne tik tėvai ar globėjai, bet ir dirbantys seneliai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokiais atvejais išduodamas nedarbingumo pažymėjimas nesergančio vaiko priežiūrai ir kada skiriama didesnė ligos išmoka susirgus COVID-19 vykdant profesinę veiklą:

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/nedarbingumas-ir-ligos-ismokos-tesiantis-pandemijai-ka-svarbu-zinoti-2021-metais?fbclid=IwAR0WMphz1uldCC4yZeunMeHtg0Q0EmdZWPBuXn7X7QkZhZZ_6jpIdqp2NzE

 

Karantino metu namie esantiems vaikams organizuojamas  nuotolinis ugdymas, o vaikams, kurie lanko darželį – organizuojamas ugdymas įprastu būdu.

Nuotolinio ugdymo organizavimo  būdai: užduočių siuntimas į grupės tėvų sukurtus Facebook paskyras,  prisijungimas su tėvais bei vaikais Zoom platformoje, grįžtamojo ryšio gavimas.

Nuotoliniu būdu besiugdantiems vaikams ugdymo mokestis neskaičiuojamas.

 

Administracija

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Nuotolinio ugdymo organizavimas

 

Įstaigoje ugdymas nuotoliniu būdu organizuojamas vadovaujantis įstaigos ikimokyklinio ugdymo programa „Žingsnelis po žingsnelio“  ir grupės  ugdomosios veiklos planu bei  bendrąja priešmokyklinio ugdymo programa.

Ugdant  nuotoliniu būdu bendraujama ir bendradarbiaujama informacinių komunikacinių technologinių  priemonių pagalba virtualioje aplinkoje;

Virtuali ugdymo aplinka –  naudojant grupių Facebook paskyras, Viber, Messenger,  Power point, ugdytinių tėvų elektroninius paštus;

Savaitės parengtas temas  (word dokumentas) arba  (padlet platforma);

Taip pat planuojami  susitikimai Zoom platformoje vaikams ir tėvams patogiu popietės metu;

Bendraudami ir bendradarbiaudami su tėveliais, mokytojai dalinasi savaitės ugdomosios veiklos rezultatais, grįžtamuoju ryšiu susitartu būdu;

Mokytojai reflektuoja ugdymosi procesą ir teikia  direktoriui bei direktoriaus pavaduotojai ugdymui;

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Laba diena, gerb. Vilniaus lopšelio-darželio Sakalėlis   bendruomenės nariai

informuojame, kad mūsų Vilniaus     lopšelio-darželio  Sakalėlis   darbuotojui patvirtintas susirgimas COVID-19 liga. Prašome Jus išlikti ramiems ir pažymime, kad buvo nedelsiant imtasi visų reikiamų saugumo priemonių:

 

 • individualiai susisiekta su asmenimis, turėjusiais artimą kontaktą su sergančiuoju, t. y. su asmenimis, bendravusiais su sergančiuoju ilgiau nei 15 min. 2 metrų atstumu 72 val. (arba 96 val.) laikotarpiu iki simptomų pradžios arba teigiamo testo rezultato;
 • artimą kontaktą su sergančiuoju turėję asmenys individualiai informuoti ir izoliuojasi;
 • ugdymo įstaigos patalpos dezinfekuotos ir gerai išvėdintos;
 • aktyviai bendraujama su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais, Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir Visuomenės sveikatos biuru bei vykdomi visi jų nurodymai ir rekomendacijos.

 

Asmenys, kurie negavo pranešimo, jog turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju, yra kviečiami grįžti ir tęsti mokymosi ar darbo procesą. Užtikriname, kad vaikų ugdymo procesas organizuojamas sklandžiai ir laikantis visų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų. Situacijai keičiantis, nedelsdami informuosime papildomai.

Prašome atidžiai stebėti savo ir vaikų sveikatos būklę, karščiuojant ar jaučiant peršalimo požymius, konsultuotis su šeimos gydytoju ir likti namie.

Kilus klausimų, maloniai kviečiame skambinti direktoriui tel. +37061018727

Saugokime save ir kitus!

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………

TĖVELIŲ DĖMESIUI!!

Labai prašome tėvelių: jei galite nevesti savo vaiko į darželį – taip ir padarykite. Rekomenduojama ateiti į ugdymo įstaigas tik tiems vaikams, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ir užtikrinti priežiūros namuose. Pirmiausia tai gydytojai ir vidaus reikalų sistemos darbuotojai. Situacijos šeimose labai skirtingos, bet tikime mūsų žmonių sąmoningumu ir atsakomybe. Jei tik įmanoma, pasilikite namuose.

…………………………………………………………………………………………………………………….

……………………………………………………………………………………………………………………………

Gerb. Tėveliai,

nors šiuo metu labai sudėtinga epidemiologinė situacija šalyje, tačiau viso darželio bendruomenė stengiasi, kad šventinis laikotarpis mažiesiems atneštų gerą nuotaiką bei šventinį laukimo džiaugsmą.
Šių metų didžiosios šventės bus kitokios, todėl dalinamės su Jumis Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių organizavimo karantino metu infografiku, padėsiančiu sukurti kitokią šventę bei švęsti Kalėdas jaukiai ir saugiai. Infografike  pateikiami patarimai, kaip džiugiai pasitikti šventes kartu su vaikais ir bendruomene įgalinant kūrybiškumą, fantaziją, kaip kurti šventines ugdymosi erdves. Taip pat primenama apie saugumo reikalavimus organizuojant šventinius renginius, kad visi liktume sveiki ir saugūs.
Kartu mes esame stiprūs, todėl viliamės, kad bendromis pastangomis sukursime nepamirštamas ir spindinčias šventes!
Kilus klausimams, maloniai prašome kreiptis tel.: 2 47 52 50

Vilniaus vadovų pasitarimo metu buvo priimti tokie sprendimai organizuojant veiklas:

būrelių veikla nevykdoma arba organizuojama nuotoliniu būdu;

jei grupė yra izoliuota,  jos nelanko visi vaikai, nors ir kai kurie iš jų neturėjo kontakto su sergančiu asmeniu (tuo metu nelankė darželio);

prailginto laiko grupės, kai jas lanko kelių grupių vaikai, negali būti organizuojamos;

 

KALĖDOS_SOSTINĖJE_INFOGRAFIKA-2020-NAUJAS

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

INFORMACIJA TĖVAMS,

 

primename, kad nuo š. m. spalio 28 d. Vilniaus miesto savivaldybėje įvestas karantinas https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/6621e6d4182011eb9604df942ee8e443?jfwid=8m7nck4cz

o nuo 2020 m. lapkričio 7 d.  skelbiamas karantinas visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAP/a639b8e31e8011eb9604df942ee8e443?positionInSearchResults=0&searchModelUUID=13dffda6-7e7f-4d78-93b0-b22eb7a184c1

 

Ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas vykdomi įprastu būdu užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Darbuotojai sutinka tėvus ir vaikus su  kaukėmis.

NUO 2020M. LAPKRIČIO 9 D. lankančius vaikus, tėvai su kaukėmis atveda  iki įstaigos durų  (į patalpas neužeidami).

 

 

Direktorė Zita Buitvydienė

Sveikatos priežiūros specialistė Ona Rakauskienė

Darželio tarybos pirmininkė Nijolė Kuftina

 …………………………………………………………………………………………………………………….

………………………………………………………………………………………………………

TĖVELIŲ DĖMESIUI!!!

VAIKUČIUS  PALYDĖKITE IKI DARŽELIO DURŲ.  ESANT REIKALUI MOKYTOJAI SKAMBINTI TELEFONU. JŪSŲ VAIKUTĮ PASITIKS IR IŠLEIS GRUPĖJE DIRBANTIS PEDAGOGAS. SAUGOKIME VIENI KITUS.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/400a2fd3203f11eb9604df942ee8e443?jfwid=2r1mjutk&fbclid=IwAR2jbVOwBbuDnvZ5mx8M5Q2OsZQY9EE0VSGvpwz1U9QYV7z6pw62K73ZfTQ

……………………………………………………………………………………………………………

Reagavimo algoritmas_ikimokyklinio ugdymo istaigoms

………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………

Apie sąskaitų už ugdymą gavimą elektroniniu paštu.

 

Vilniaus miesto darželių informacinės sistemos skiltyje „Sąskaitos“ reikia pažymėti varnelę, kuria tėvai išreikš savo sutikimą gauti sąskaitas už ugdymą elektroniniu paštu.Atkreipiame dėmesį, kad el. sąskaitos bus gaunamos tik tuo atveju, jei tėvai skiltyje pažymės varnelę. Elektroninės sąskaitos bus siunčiamos sistemoje nurodytais kontaktais, todėl prašome informuoti tėvus,kad būtinai patikrintų nurodytus kontaktinius adresus, ar jie nepasikeitę. Jei duomenys pasikeitė, būtina juos atnaujinti.

 

Tėvai (globėjai, rūpintojai)sąskaitas už ugdymą gali gauti elektroniniu paštu.

 

Pateikiame darželių informacinės sistemos ekranvaizdį, kuriame aiškiai pavaizduota, kur tėvai turėtų uždėti varnelę, norėdami gauti sąskaitas už ugdymą el. paštu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ……………………………………………………………………………………………………………….

Informacija apie mokinio sveikatos pazymejima_tevai_globejai 1

 

………………………………………………………………………………………………………………………………..

Dėmesiui naujų vaikų artimiesiems

adaptacijos laikotarpiu:

ateiti į grupę trečiajam asmeniui nerekomenduojama, tačiau esant poreikiui turėti asmens apsaugos priemones (veido kaukę, vienkartines pirštines, bachilus  (antbačius). Grupėje būti kuo trumpiau,  kad nesusidarytų daugiau dviejų vaikų artimųjų. Pasikeisti kitiems, galima pirmiesiems išėjus iš grupės.

…………………………………………………………………….

Vaiko  adaptacija  darželyje

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

Nuplasnojo vasarėlė žaliasparnė 
Paskui gerves, paskui pempes, paskui garnį.
Rudenėlis, atkeliavęs pro palaukę,
Vaikučius visus darželin  vėlei šaukia.

Vadovaujantis 2020 m. rugpjūčio 17 d. LR SAM ministro sprendimu Nr. V-1840 p.2., rugsėjo 1-sios šventė vyks kiekvienoje ugdytinių  grupėje, šventę pratęsiant   grupės aikštelėje.

Remiantis rekomendacijomis,  vaikų  tėvai turi  išlaikyti  2 metrų   atstumus, dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

TĖVELIŲ DĖMESIUI,

Vadovaujantis 2020 m. birželio 17 d. VESOC sprendimu Nr. V-1840  bei atnaujintomis  rekomendacijomis,

Informuojame:

Dėl vaikų sveikatos patikrinimo pažymėjimų.Informuojame, kad Sveikatos apsaugos ministerija pratęsė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, kurie lanko darželį, ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką. Sveikatos pažymėjimai galios iki metų pabaigos (Sveikatos apsaugos ministro 2020-07-07 ĮSAK. Nr. V-1615, žr. prisegta). Kitais atvejais, naujai priimtų ar keičiančių ugdymo įstaigą, vaikų sveikatą tėvai turi patikrinti įprasta tvarka (daugiau informacijos rasite http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/vaiku-liekanciu-toje-pacioje-mokykloje-sveikatos-pazymejimai-galios-iki-metu-galo

 

Dėl ankstyvojo amžiaus vaikų adaptacijos. Adaptacijos procesą siūloma vykdyti palaipsniui, atsižvelgiant į kiekvienos šeimos poreikius. Dėl padidėjusių COVID-19 atvejų, nerekomenduojama tėvams dalyvauti vaikų ugdomojoje veikloje, išskyrus ypatingus atvejus (kai vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir pan., laikantis visų saugumo reikalavimų.

……………………………………………………………………………………………………….

INFORMACIJA

Vadovaujantis 2020m. rugpjūčio 17d. LR SAM ministro sprendimu Nr. V-1840 p.2., įpareigoju asmenis, atlydinčius vaikus, ir darbuotojus, vykdančius vaikų priėmimą į įstaigą, uždarose erdvėse, grupės renginiuose uždarose erdvėse dalyvaujančius pilnamečius trečiuosius asmenis (pvz., tėvai (globėjai, rūpintojai), kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 metrų atstumas, dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali.Atsižvelgiant į profesinės rizikos vertinimo išvadą gali būti parenkamos kitos asmeninės apsaugos priemonės.

Direktorė Zita Buitvydienė

Slaugytoja Ona Rakauskienė

……………………………………………………………………………………………………………….

PAKEITIMAI DĖL MOKESČIO UŽ VAIKO IŠLAIKYMĄ DARŽELYJE NUO 2020 M.

……………………………………………………………………………………………………………….

Laba diena, Gerbiami tėveliai,

 

Informuojame, kad 2020 m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymo nuostata dėl visuotinio priešmokyklinukų ir pirmokų nemokamo maitinimo, pagal kurią nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokiniai, kurie mokosi visose mokyklose, įskaitant nevalstybines mokyklas ir darželius, pagal priešmokyklinio ugdymo programą (toliau – priešmokyklinukai) ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje (toliau – pirmokai), įgyja teisę į nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų. Šią teisę įgyja ir globojami vaikai, todėl dėl nemokamo maitinimo mokiniams gali kreiptis ir vienas iš vaiko globėjų.

 

Kad pirmokui ar priešmokyklinukui būtų skirti nemokami pietūs naujais 2020/2021 mokslo metais, tėvai (globėjai) turi pateikti prašymus. Prašymus galima pradėti teikti jau nuo 2020 m. liepos 1 d.

Prašymus-paraiškas galima teikti šiais būdais:

- el. būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt ;( geriausia šiuo būdu, ten ir rasite prašymą).

- prisijungus https://paslaugos.vilnius.lt → Socialinės išmokos ir pasirinkus paslaugą Socialinės paramos mokiniams skyrimas užpildyti prašymo formą, pasirašyti ir skenuotą (nufotografuotą) dokumentą atsiųsti el. paštu sis@vilnius.lt;

- telefonu 8 700 35545 (prašymą besikreipiančio asmens vardu užpildys specialistas);

- siųsti adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.

Raštus ir paklausimus galima teikti el. p. sis@vilnius.lt, taip pat per elektroninio pristatymo sistemą (epristatymas.post.lt) arba siųsti adresu Kauno g. 3, LT-01314 Vilnius.

 

Daugiau informacijos apie nemokamą mokinių maitinimą:

• paskambinus Socialinių išmokų skyriaus bendruoju telefonu 8 700 35545;

• Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams įstatymas (2006-06-13, Nr. X-686);

• Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019-06-19 sprendimas Nr. 1-94 „Dėl socialinės paramos mokiniams teikimo Vilniaus miesto savivaldybėje“;

• Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019-06-26 įsakymas Nr. 30-1618/19 „Dėl Socialinės paramos mokiniams skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašo tvirtinimo“;

……………………………………………………………………………………………………………………….

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

NAUJI VAIKUČIAI BUS PRIIMINĖJAMI PER VISĄ RUGSĖJO MĖNESĮ, IŠLAIKANT PALAIPSNIŠKUMĄ. TARTIS INDIVIDUALIAI.

RAŠYTI LAIŠKĄ  Į ELEKTRONINĮ PAŠTĄ:    rastine@sakalelis.vilnius.lm.lt  darželio telefonas 2 47 52 50.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

                                                                                                            PATVIRTINTA

                                                                                    Vilniaus lopšelio-darželio „Sakalėlis“

                                                                               Direktoriaus įsakymu Nr V-36,2020 m. birželio 17d.

VILNIAUS LOPŠELIO-DARŽELIO „SAKALĖLIS“

DARBO ORGANIZAVIMO IR INFEKCIJOS PLITIMO PREVENCIJOS REIKALAVIMŲ PO KARANTINO  TVARKOS APRAŠAS

 

     Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio  ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020m. birželio 16d. Nr. V-1487 sprendimu „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo ugdymo įstaigose nuo 2020m. birželio 17 d.,

nustatoma ugdymo organizavimo ir infekcijos plitimo prevencijos reikalavimai, pasibaigus karantinui , organizuojant ugdymo procesą nuo 2020m. birželio 17d., ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  būtinų sąlygų sudarymo tvarka lopšelyje-darželyje „Sakalėlis“

 

1.BENDRI REIKALAVIMAI TĖVAMS(GLOBĖJAMS)KETINANTIEMS ATVESTI VAIKĄ(-US) Į DARŽELĮ

1.1.  asmenys, atlydintys vaikus, gali patekti į įstaigos grupės patalpas, nesigrupuojant tėvams, kuo mažiau turėti kontaktų.

1.2. Vaikai į darželį atvedami/pasiimami, patenkant į įstaigos grupės patalpas. Palankiomis oro sąlygomis vaikai sutinkami/išlydimi lauke, nepalankiomis –tik per grupių lauko įėjimus.

1.3. Norint nuvesti kitą vaiką(brolį, sesę) į grupę, naudotis tik tai grupei skirtu įėjimu.

1.4. Esant reikalui, skambinti grupės auklėtojai ar ( nepavykstant susisiekti) įstaigos telefonais 85-2475250.

1.5 Rekomenduojama tėvams ( globėjams) nevaikščioti įstaigos patalpose.

1.6. vaikai atvedami į darželį pusryčiams ar iki 9. 30 val.

1.7.Pasiimant vaikus iš darželio, nevaikščioti įstaigos teritorijoje-iškart eiti namo.

1.8.  Tėvai atsakingi už vaiko sveikatą( vaikas į darželį atvedamas visiškai sveikas).Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °Cir daugiau), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, nurodytų Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, 80 punkte, dalyvauti ugdymo veikloje nebus priimami.

1.9.Nuo birželio 17 d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis skaičiuojamas įprasta tvarka, vadovaujantis Tarybos sprendimu.

1.10. Nerekomenduojama neštis žaislų iš namų.

 

 

2.UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS

2.1. vaikai, lankytų nuolatos tą pačią grupę, grupės veikla būtų vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos;

2.2. ikimokyklinio ugdymo pedagogai, priešmokyklinio ugdymo pedagogai tą pačią dieną dirbtų tik vienoje grupėje;

2.3. su vaikais neturėtų kontakto darbuotojai, į kurių pareigas neįeina tiesioginis darbas su vaikais;

2.4. riboti skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktą, jei to padaryti neįmanoma, riboti kontakto laiką išlaikant saugų atstumą;

2.5. vaikai būtų maitinami grupės patalpose. Lėkštės ir valgymo įrankiai turi būti plaunami karštu vandeniu ir indų plovikliu;

2.6. užtikrinama, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms. Jei įstaigoje yra bendrų patalpų (kūno kultūros, muzikos salių ar pan.) po kiekvienos grupės panaudojimo jos turi būti išvėdinama ir išvalomos;

2.7. pagal galimybes ugdymo proceso didžiąją dalį organizuoti lauke įstaigos teritorijoje išlaikant fizinį atstumą. Lauko žaidimų erdvės yra suskirstytos atskiroms grupėms

3. Jei organizuojamos kontaktinės švietimo pagalbos specialistų konsultacijos, jos yra teikiamos individualiai ar vienu metu dirbama tik su tos pačios grupės vaikais. Konsultacijų metu yra vengiama fizinio kontakto. Po kiekvienos konsultacijos patalpos yra išvėdinamos ir nuvalomi dažnai liečiami paviršiai.

3.1. Grupių darbo laikas 7.00-18.00val.

 

4.APLINKA IR DARBUOTOJAI

 

 Prie įėjimo į patalpas, kuriose vykdomas ikimokyklinis ir (ar) priešmokyklinis ugdymas, yra pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.).

 

5. Rekomenduojama asmenims, atlydintiems vaikus ir darbuotojams, vykdantiems vaikų priėmimą į įstaigą, dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

 

6. Užtikrinama, kad šalia įėjimų į patalpas, kuriose vykdomas ikimokyklinis ir (ar) priešmokyklinis ugdymas, yra sudarytos galimybės rankų dezinfekcijai (gerai matomoje, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės) ir šalia įėjimų į patalpas yra įrengta (pastatyta) vienkartinėms apsaugos priemonėms išmesti skirta uždara šiukšlių dėžė.

 

7. Užtikrinama, kad yra vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, nurodytų Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos

 

reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, 80 punkte, dalyvauti ugdymo veikloje nebūtų priimami.

 

8. Vaikui sunegalavus įstaigoje, nedelsiant informuojama jo tėvus (globėjus). Jei vaikui pasireiškė užkrečiamųjų ligų požymiai, jis izoliuojamas, kol jo tėvai (globėjai, rūpintojai) atvyks. Vaikų, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), tėvams (globėjams) turi būti rekomenduota konsultuotis Karštąja koronaviruso linija telefonu 1808 arba susisiekti su vaiko šeimos gydytoju dėl konsultacijos. Jeigu įstaigoje gauta informacija iš vaiko tėvų (globėjų) apie vaikui nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai įstaiga turi informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie

 

Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) ir bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją.

 

 

9. Užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo vietoje dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima:

9.1. sudaromos sąlygas matuoti(s) darbuotojų(-ams) kūno temperatūrą tik atvykus į darbą;

9.2. darbuotojams, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), rekomenduotina konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai;

9.3. jeigu darbuotojo administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai informuoti NVSC, bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją;

9.4. draudžiama dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu;

9.5. ugdymo paslaugų vietoje su vaikais gali dirbti ir kiti pedagogai (nesant galimybei dirbti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams), pvz., meninio ugdymo mokytojas, kūno kultūros mokytojas, švietimo pagalbos  ir kiti specialistai, turintys pedagogo kvalifikaciją;

 

10. Užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo vietoje yra sudarytos tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai (praustuvėse tiekiamas šiltas ir šaltas vanduo, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, rankšluosčius rekomenduojama naudoti vienkartinius).

 

11. Įvertinama vaikų ugdymui reikalingi žaislai, priemones ir naudojama tos, kurias būtų galima valyti ar skalbti.

 

12. Užtikrinama, kad patalynė, rankšluosčiai (jei naudojami ne vienkartiniai) keičiami juos sutepus, bet ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę. Skalbiama įprastomis skalbimo priemonėmis 60–90 °C temperatūros vandenyje.

 

13. Užtikrinama, kad kriauklės ir kiti sanitariniai mazgai, kuriais naudojasi kelios vaikų grupės, būtų dezinfekuojami kiekvieną kartą jais pasinaudojus vienam vaikui.

 

14. Užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo patalpos būtų išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Patalpos, kuriose organizuojama grupių veikla, dažnai liečiami paviršiai jose, žaislai turi būti valomi ne rečiau kaip 1 kartą per dieną. Kitas bendras patalpas (pavyzdžiui: laiptines, koridorius), taip pat dažnai liečiamus paviršius tose patalpose (turėklus, šviesos jungiklius, rankenas) rekomenduojama valyti ne rečiau kaip 2 kartus per dieną drėgnu būdu, o aplinkos valymas ugdymo paslaugų teikimo vietoje būtų atliekama atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu

(https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%20(1).pdf).

 

 

………………………………………………………………………………………………………………….

Informacija dėl grupių darbo vasaros laikotarpiu. 2020m.

PAKEITIMAI 2020 GEGUŽĖS 22D. TVARKOS APRAŠE „DARBO ORGANIZAVIMO IR INFEKCIJOS PLITIMO PREVENCIJOS REIKALAVIMŲ KARANTINO METU,ATNAUJINUS UGDYMO PROCESĄ“

 

 

Neteko galios šis punktas:

 

„1.REKOMENDUOTINA VAIKO(-Ų) TĖVAMS( GLOBĖJAMS) UGDYTI VAIKĄ(-US)NAMUOSE:“

 

1.1.     kai vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas  Nr. V-483);

 

1.2 kai vaikas gyvena kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Įsakyme Nr. V-483: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2–4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapija ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną, ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

1.3. kai vaikas kosėja, sloguoja, čiaudi ar turi kitų viršutinių kvėpavimo takų susirgimo požymių.

 

Nuo 2020 05 22 pakeista 4.10p.“Rekomenduojama“

 

4.8. jeigu administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai informuoti NVSC, bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją;

4.9.drausti dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu;

4.10.užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo vietoje tiesiogiai su vaikais nedirbtų darbuotojai, priklausantys rizikos grupei (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Įsakymu Nr. V-483);

4.11.Užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo patalpos būtų išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Patalpos, kuriose organizuojama grupių veikla, dažnai liečiami paviršiai jose, žaislai turi būti valomi ne rečiau kaip 1 kartą per dieną. Kitas bendras patalpas (pavyzdžiui: laiptines, koridorius), taip pat dažnai liečiamus paviršius tose patalpose (turėklus, šviesos jungiklius, rankenas) rekomenduojama valyti ne rečiau kaip 2 kartus per dieną drėgnu būdu, o aplinkos valymas ugdymo paslaugų teikimo vietoje būtų atliekama atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu (https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%20(1).pdf).

4.12.Patalynė, rankškuosčiai keičiami ne rečiau kaip 1kartą.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

PATVIRTINTA

Vilniaus lopšelio-darželio „Sakalėlis“

Direktoriaus įsakymu Nr V-31, 2020 m. gegužės 14d.

VILNIAUS LOPŠELIO-DARŽELIO    SAKALĖLIS 

                                 DARBO ORGANIZAVIMO IR INFEKCIJOS PLITIMO PREVENCIJOS REIKALAVIMŲ KARANTINO

                             METU,   ATNAUJINUS UGDYMO PROCESĄ, TVARKOS APRAŠAS

 

     Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio  ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020m. gegužės 11d. Nr. V-1116sprendimu „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo ugdymo įstaigose nuo 2020m. gegužės 18d.,

nustatoma ugdymo organizavimo ir infekcijos plitimo prevencijos reikalavimų karantino metu, atnaujinus ugdymo procesą nuo 2020m. gegužės 18d., apsaugos priemonių tvarka lopšelyje-darželyje „Sakalėlis“

1.REKOMENDUOTINA VAIKO(-Ų) TĖVAMS( GLOBĖJAMS) UGDYTI VAIKĄ(-US)NAMUOSE:

 

1.1.     kai vaikas serga lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo“ (toliau – Įsakymas  Nr. V-483);

 

1.2 kai vaikas gyvena kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Įsakyme Nr. V-483: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2–4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapija ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną, ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

1.3. kai vaikas kosėja, sloguoja, čiaudi ar turi kitų viršutinių kvėpavimo takų susirgimo požymių.

 

2.BENDRI REIKALAVIMAI TĖVAMS(GLOBĖJAMS)KETINANTIEMS ATVESTI VAIKĄ(-US) Į DARŽELĮ

2.1.  asmenys, atlydintys vaikus, negali patekti į įstaigos grupės patalpas bei privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones);

2.2. Vaikai į darželį atvedami/pasiimami, nepatenkant į įstaigos grupės patalpas.palankiomis oro sąlygomis vaikai sutinkami/išlydimi lauke, nepalankiomis –tik per grupių laukoįėjimus( vaikus pasitinka budintys  administracijos atstovai ir/arba grupės mokytojos padėjėja ir vaiką palydi į grupę)

2.3. Norint nuvesti kitą vaiką(brolį, sesę) i grupę, naudotis tik tai grupei skirtu įėjimu.

2.4. Esant reikalui, skambinti grupės auklėtojai ar ( nepavykstant susisiekti) įstaigos telefonais 85-2475250.

2.5 Draudžiamas tėvų ( globėjų) vaikščiojimas įstaigos patalpose.

2.6. vaikai atvedami į darželį pusryčiams ar iki 9. 30 val.

2.7.Pasiimant vaikus iš darželio, nevaikščioti įstaigos teritorijoje-iškart eiti namo.

2.8.  Tėvai atsakingi už vaiko sveikatą( vaikas į darželį atvedamas visiškai sveikas).Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, nurodytų Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. V-313 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, 80 punkte, dalyvauti ugdymo veikloje nebus priimami.

2.9. Vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklė.Temperatūra matuojama įėjus į įstaigą, o atvykus didesniam vaikų skaičiui, matuojama ir Patalpoje, bet ne vėliau kaip per valandą nuo atvykimo į įstaigą.

2.10.Jeigu vaikas serga lėtinėmis ligpmis( turi pažymą,kuri yra įstaigoje), tėvai raštišku sutikimu( pateikia direktorei) pažymi, kad įvertino ir susipažino su teiktomis rekomendacijomis dėl sunkių lėtinių ligų sargančių vaikų ir įvertinę visas galimybes ie sąlygas, kuriomis neįmanoma užtikrinti vaiko priežiūrą namie, sąmoningai suprantant grėsmę vaiko sveikatai, prisiima atsakomybę už vaiko sveikatą,

2.11draudžiama vaikams atsinešti žaislus ar kitas priemones iš namų.

2.12.Nuo gegužės 18d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Vaikai , nelankantys ir ugdomi nuotoliniu būdu, nei už maitinimą nei už ugdymą nemoka.

 

3.UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMAS

 

 3.1 Ugdymo paslaugos būtų organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo:

3.1.1 vaikai, lankytų nuolatos tą pačią grupę, grupės veikla būtų vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos ugdymo paslaugos, tiek lauke;

3.1.2. ikimokyklinio ugdymo pedagogai, priešmokyklinio ugdymo pedagogai ir auklėtojų padėjėjai tą pačią dieną dirbtų tik vienoje grupėje;

3.1.3. su vaikais neturėtų kontakto darbuotojai, į kurių pareigas neįeina tiesioginis darbas su vaikais (pvz., sargas, elektrikas, santechnikas ir pan.);

3.1.4. riboti skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktą, jei to padaryti neįmanoma, riboti kontakto laiką išlaikant saugų atstumą (trumpiau nei 15 min. didesniu kaip 2 m. atstumu);

3.1.5. vaikai būtų maitinami grupės patalpose.. Lėkštės ir valgymo įrankiai turi būti plaunami karštu vandeniu ir indų plovikliu arba indaplovėje;

3.2.6. užtikrinti, kad nebūtų organizuojamos bendros veiklos kelioms vaikų grupėms.  Bendros patalpos (kūno kultūros, muzikos salių ar pan.) po kiekvienos grupės panaudojimo  turi būti išvėdinama ir išvalomos;

3.1.7. pagal galimybes ugdymo proceso didžiąją dalį organizuoti lauke įstaigos teritorijoje išlaikant fizinį atstumą. Lauko žaidimų erdvės  suskirstytos atskiroms grupėms.

3.1.8. grupės mokytojai ruošia ugdomosios veiklos planą, atsižvelgiant į metinį veiklos planą, vaikų poreikius, laikmetį ir pritaiko veikloms lauke. Vaikams, ugdomiems nuotoliniu būdu, kartą per savaitę išsiunčiamos veiklos rekomendacijos.

3.2.Ugdymo paslaugų vietoje su vaikais gali dirbti ir kiti pedagogai, specialistai , turintys pedagogo kvalifikaciją.

3.3. Grupių darbo laikas 7.00-18.00val.

 

4.APLINKA IR DARBUOTOJAI

4.1. Prie įėjimo į patalpas, kuriose vykdomas ikimokyklinis ir (ar) priešmokyklinis ugdymas, pateikta informacija:

4.2. kad asmenys, atlydintys vaikus, negali patekti į įstaigos grupės patalpas bei privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones);

4.3 darbuotojai.laikosi  asmens higienos reikalavimų:(rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt., dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones( veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

 

4.4. šalia įėjimų į patalpas, kuriose vykdomas ikimokyklinis ir (ar) priešmokyklinis ugdymas, būtų sudarytos galimybės rankų dezinfekcijai (gerai matomoje, bet vaikams nepasiekiamoje vietoje pakabintos rankų dezinfekcijai skirtos priemonės) ir šalia įėjimų į patalpas yra įrengta (pastatyta) vienkartinėms apsaugos priemonėms išmesti skirta uždara šiukšlių dėžė.

 

4.5 darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą (kol bus įvertinta vaikų sveikata ir į grupę atskirti tik vaikai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ar kitų užkrečiamųjų ligų požymių), dėvėtų nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Darbuotojams, nedalyvaujantiems vaikų sveikatos vertinime priimant juos į įstaigą, vykdantiems kitas veiklas įstaigos patalpose, dėvėti specifines asmens apsaugos priemones, susijusias su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo prevencija, nėra rekomenduojama.

4.7.Darbuotojus, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), nedelsiant nušalinti nuo darbo;

Darbuotojus, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant nušalinti nuo darbo, jiems rekomenduoti konsultuoti Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu;

jeigu darbuotojo administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai informuoti NVSC, bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją;

4.7.Budintysis administracijos atstovas matuoja darbuotojams kūno temperatūrą, tik atvykus į darbą.

4.8. jeigu administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą COVID-19 ligą (koronoviruso infekciją), apie tai informuoti NVSC, bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją;

4.9.drausti dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu;

4.10.  užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo vietoje tiesiogiai su vaikais nedirbtų darbuotojai, priklausantys rizikos grupei (vyresnio nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Įsakymu Nr. V-483);

4.11.Užtikrinama, kad ugdymo paslaugų teikimo patalpos būtų išvėdinamos prieš atvykstant vaikams ir ne rečiau kaip 2 kartus per dieną. Patalpos, kuriose organizuojama grupių veikla, dažnai liečiami paviršiai jose, žaislai turi būti valomi ne rečiau kaip 1 kartą per dieną. Kitas bendras patalpas (pavyzdžiui: laiptines, koridorius), taip pat dažnai liečiamus paviršius tose patalpose (turėklus, šviesos jungiklius, rankenas) rekomenduojama valyti ne rečiau kaip 2 kartus per dieną drėgnu būdu, o aplinkos valymas ugdymo paslaugų teikimo vietoje būtų atliekama atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu (https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327%20(1).pdf).

4.12.Patalynė, rankškuosčiai keičiami ne rečiau kaip 1 kartą per savaitę.

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Visuomenės sveikatos biuro parengta medžiaga nuotoliniam ugdymui organizuoti

 

Tęsiantis karantinui, Biuro specialistai parengė nuotoliniu būdu naudotis skirtą medžiagą ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams (globėjams). Visa informacinė-metodinė medžiaga orientuota į skirtingas sveikatos ugdymo temas: sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius bei emocinę sveikatą.

Viskas patalpinta Biuro sukurtame ir lengvai naudojamame kataloge, kuris reguliariai bus papildomas kiekvieną savaitę, kol ugdymas Jūsų įstaigose bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Maloniai kviečiame susipažinti ir naudotis.

Kaip naudotis katalogu?

 1. Katalogą rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.vvsb.lt/medziaga-ugdymo-istaigoms/.
 2. Kataloge rasite du aplankus, pasirinkite aplanką – ikimokyklinio ugdymo įstaigoms;
 3. Visa informacinė-metodinė medžiaga suskirstyta pagal paskirtį: rekomendacijos tėvams-globėjams, užduotys, vaizdo-audio įrašai.

Šiuo metu Biurui labai svarbi Jūsų nuomonė, įžvalgos dėl pateiktos medžiagos, taip pat idėjos dėl temų, kuriomis Jums būtų aktualios užduotys ar rekomendacijos ateityje. Visais klausimais prašome kreiptis žemiau nurodytais kontaktais:

Toma Kosteckaitė

Vilniaus m. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

L. e. p. ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus vedėja

Polocko g. 12-2, LT-01204 Vilnius

Mob. + 370 659 68 499

El. p. toma.kosteckaite@vvsb.lt

www.vvsb.lt

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

https://www.facebook.com/vilnius.lt/videos/518050802202075/

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Informacija Vilniaus miesto ugdymo įstaigoms dėl Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos darbo karantino metu

Vilniaus pedagoginė psichologinė tarnyba (toliau – Tarnyba), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 13 d. Nr. V-36 įsakymu  „Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu“,   darbą vykdo nuotoliniu būdu.

Tarnybos specialistai nuotoliniu būdu teikia metodinę pagalbą  mokyklų administracijai, Vaiko gerovės komisijoms, švietimo pagalbos specialistams.

Tarnybos specialistai nuotoliniu būdu teikia individualias konsultacijas mokinių tėvams (globėjams) ir mokiniams.

Dėl konsultacijų  prašome kreiptis el. paštu nuotolinis.ugdymas@vilniausppt.lt,

arba tel. (85) 2 65 09 08.

Registruojantis el.paštu, prašome nurodyti rūpimą klausimą, konsultacijos tikslą.

Registracija telefonu vykdoma darbo dienomis: 9.00-16.00 val. (penktadieniais 9.00-15.00 val.) Pietų pertrauka  12.00-12.45 val.

Vaikų įvertinimas dėl specialiųjų ugdymosi poreikių nustatymo, vaikų brandumo įvertinimas dėl paankstinto priešmokyklinio ugdymo, vaikų kalbos ir komunikacijos sutrikimų įvertinimas karantino metu nevykdomas.

Mokinių specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimas, pradėtas Tarnyboje iki situacijos dėl koronaviruso grėsmės paskelbimo, bus tęsiamas pasibaigus karantinui.

Atšauktos konsultacijos ir sustabdyti pedagoginiai psichologiniai įvertinimai bus atnaujinti pasibaigus karantinui.  Konsultacijų laiką  suderinsime su  tėvais (globėjais).

Vaikų, kurių pedagoginis psichologinis įvertinimas buvo pilnai užbaigtas iki karantino paskelbimo, pažymos dėl specialiųjų   ugdymosi poreikių pirminio/pakartotino įvertinimo ir(ar) švietimo pagalbos skyrimo (7 ir 8 priedai) rengiamos. Pažymos bus atiduodamos tėvams (globėjams) pasibaigus karantinui.

Daugiau aktualios ar atnaujintos informacijos ir  pranešimų rasite Tarnybos svetainėje  http://vilniausppt.lt/

Su šia informacija prašome supažindinti mokyklos bendruomenę.

 

                                                    Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos administracija

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

TĖVELIŲ, DARBUOTOJŲ IR KITŲ ASMENŲ DĖMESIUI!

L-D SAKALĖLIS PARAMA, 2020M.

 

 

 …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Sakalėlio“  darbo nuotoliniu būdu tvarkos aprašas 2020 03 25

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Dėl   nuotolinio mokymo

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Įsakymas dėl darbo korona viruso karantino metu 2020 03 16

 ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

PATVIRTINTA

Vilniaus lopšelis-darželis „Sakalėlis“

direktoriaus 2020 m. kovo 23    d.

                                                                                                                                  įsakymu Nr.V- 27

VILNIAUS LOPŠELIS-DARŽELIS „SAKALĖLIS“

DARBO KARANTINO SĄLYGOMIS PLANAS (COVID-19)

 

 

KARANTINO METU DARBAS IR UGDYMO PROCESAS ORGANIZUOJAMAS NUOTOLINIU BŪDU.

Eil.

Nr.

Priemonės

Įgyvendinimo terminas

Atsakingi vykdytojai

1. Darbuotojų izoliacijos grįžusių ne tik iš viruso COVID-19 paveiktų regionų, bet ir iš užsienio užtikrinimas.

14 dienų laikotarpiu (grįžus ne tik iš viruso COVID-19 paveiktų regionų, bet ir iš užsienio)

Įstaigos vadovas

2. Kreipimasis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą dėl nedarbingumo suteikimo (nesant galimybės dirbti nuotoliniu būdu).

Nedelsiant

(grįžus iš viruso COVID-19 paveiktų regionų)

Darbuotojai, grįžę iš viruso COVID-19 paveiktų regionų

3. Saugumo priemonių įstaigoje taikymas:
 1. Dezinfekavimo, asmeninių apsaugos priemonių naudojimas ir saugaus atstumo laikymasis;
 2. Planuotų vizitų atšaukimas;
 3. Planuotų atostogų atšaukimas;
 4. Renginių atšaukimas;
 5. Draudimas organizuoti ir dalyvauti renginiuose/susitikimuose.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

Įstaigos vadovas ir darbuotojai

4.

Saugaus elgesio rekomendacijų darbuotojams teikimas, darbuotojų konsultavimas kilus klausimams dėl COVID-19 (telefonu ar kitu nuotoliniu būdu).

Nuolat

 

Įstaigos vadovas

 

5.

Mokytojų ir mokinių skaitmeninių technologijų naudojimo klausimais konsultavimo užtikrinimas telefonu 861018727  (8.00 – 17.00 val.).

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

IT specialistas

 

6.

Nuolat viešina ir atnaujina informaciją apie COVID-19 ir jo prevenciją įstaigos internetiniame puslapyje, el. laiškais.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

IT specialistas

 

7.

Nuolat viešina ir atnaujina informaciją apie įstaigos nuotolinį darbą, parengia dažniausiai užduodamų klausimų skiltį internetiniame puslapyje (DUK).

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

IT specialistas

 

8.

Komunikuoja tik LR Vyriausybės, Vilniaus miesto savivaldybės patvirtintą informaciją, remiasi patikimais šaltiniais.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

 

Įstaigos vadovas

 

9.

Komunikuoja ir informuoja darbuotojus apie nuotolinio darbo bendrovėje organizavimo tvarką, teikia konsultacijas, aprūpina reikalingomis darbo priemonėmis.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

 

Įstaigos vadovas

 

10.

Susitikimus organizuoti pasitelkiant konferencinių pokalbių programas.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

 

Įstaigos vadovas

 

11.

Nustato dezinfekcinių priemonių poreikį, organizuoja jų pirkimą ir išdavimą darbuotojams.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

 

Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams

 

12.

Teikia už patalpų valymą atsakingiems asmenims, valymo ir dezinfekavimo instrukcijas.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

 

 

13.

Darbo vietų ir bendrojo naudojimo patalpų paviršių valymas drėgnuoju būdu ir dezinfekavimas.

Ne rečiau kaip 1 kartą per dieną (ekstremaliosios situacijos laikotarpiu)

 

Techninio personalo darbuotojai

 

14.

Įstaigos patalpose iškabinti plakatus apie COVID-19 prevencinius veiksmus bei apie darbą nuotoliniu būdu karantino laikotarpiu.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

Direktoriaus pavaduotojas

 

15.

Užtikrinti paviršių, grindų valymą drėgnuoju būdu ne rečiau kaip 1 kartą per dieną (naudojant dezinfekcines priemones).

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

Techninio personalo darbuotojai

 

16.

Užtikrinti, kad įmonėje esantys tualetai, bendro naudojimo stalai, durų rankenos, laiptų turėklai ir kiti paviršiai būtų dezinfekuojami ne rečiau kaip 5 kartus per dieną.

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

Techninio personalo darbuotojai

 

17.

Užtikrinti patalpų vėdinimą ne rečiau kaip 5 kartus per dieną (jei dirbama patalpose).

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

Visi darbuotojai

 

18.

Užtikrinti asmens higienos priemonių prieinamumą. Prie plautuvių turi būti pakankamai skysto muilo arba skysto antibakterinio muilo, vienkartinių

rankšluosčių, dezinfekcinių skysčių.

Darbuotojus informuoti apie rankų plovimo svarbą užkrečiamų ligų profilaktikai. Prie plautuvių pakabinti atmintines „Kaip taisyklingai plauti rankas“, prie dezinfekcinių skysčių stotelių „Kaip taisyklingai dezinfekuoti rankas“.

 

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

Techninio personalo darbuotojai

 

19.

Rekomenduojama laikytis padidinto atsargumo ir higienos, maksimalios fizinės distancijos priemonių.

Nerekomenduojama sveikintis spaudžiant ranką, apkabinant ar bučiuojant kitus.

 

Ekstremaliosios situacijos laikotarpiu

Visi darbuotojai

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Informacija Vilniaus miesto ugdymo įstaigoms dėl Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos darbo karantino metu

Vilniaus pedagoginė psichologinė tarnyba (toliau – Tarnyba), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. kovo 13 d. Nr. V-36 įsakymu  „Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu“,   darbą vykdo nuotoliniu būdu.

Tarnybos specialistai nuotoliniu būdu teikia metodinę pagalbą  mokyklų administracijai, Vaiko gerovės komisijoms, švietimo pagalbos specialistams.

Tarnybos specialistai nuotoliniu būdu teikia individualias konsultacijas mokinių tėvams (globėjams) ir mokiniams.

Dėl konsultacijų  prašome kreiptis el. paštu nuotolinis.ugdymas@vilniausppt.lt,

arba tel. (85) 2 65 09 08.

Registracija telefonu vykdoma darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.

Registruojantis el.paštu, prašome nurodyti rūpimą klausimą, konsultacijos tikslą.

Vaikų įvertinimas dėl specialiųjų ugdymosi poreikių nustatymo, vaikų brandumo įvertinimas dėl paankstinto priešmokyklinio ugdymo, vaikų kalbos ir komunikacijos sutrikimų įvertinimas karantino metu nevykdomas.

Mokinių specialiųjų ugdymosi poreikių įvertinimas, pradėtas Tarnyboje iki situacijos dėl koronaviruso grėsmės paskelbimo, bus tęsiamas pasibaigus karantinui.

Atšauktos konsultacijos ir sustabdyti pedagoginiai psichologiniai įvertinimai bus atnaujinti pasibaigus karantinui.  Konsultacijų laiką  suderinsime su  tėvais (globėjais).

Vaikų, kurių pedagoginis psichologinis įvertinimas buvo pilnai užbaigtas iki karantino paskelbimo, pažymos dėl specialiųjų   ugdymosi poreikių pirminio/pakartotino įvertinimo ir(ar) švietimo pagalbos skyrimo (7 ir 8 priedai) rengiamos. Pažymos bus atiduodamos tėvams (globėjams) pasibaigus karantinui.

Daugiau aktualios ar atnaujintos informacijos ir  pranešimų rasite Tarnybos svetainėje  http://vilniausppt.lt/

Su šia informacija prašome supažindinti mokyklos bendruomenę.

 

                                                    Vilniaus pedagoginės psichologinės tarnybos administracija

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Įsakymas dėl COVID-19 plano ir grupės sudarymo 20-03-23

Veiksmų planas nustačius COVID-19 20-03-23

…………………………………………………………………………….

KAIP PILDYTI PATEISINIMĄ DĖL UGDYTINIŲ  LIGOS

Prašymas

…………………………………………………………………………..

TĖVELIŲ DĖMESIUI !!!

VISAIS    KLAUSIMAIS    KREIPKITĖS

Elektroninis paštas: rastine@sakalelis.vilnius.lm.lt

Pagarbiai    direktorė Zita Buitvydienė

…………………………………………………………………………………………………………….

INFORMACIJA

Vadovaudamasi Vilniaus miesto savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos, vykusios š.m. 12 dienos posėdžio protokolą Nr. A16-213/20 (2.6.2.1.-CIV pranešame, kad nuo kovo 13 dienos (penktadienio) nutaukiamas ugdymo procesas ugdymo įstaigoje l-d “ Sakalėlis“.

Visiems darželio darbuotojams bus mokomas darbo užmokestis. Vadovaujantis Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdžio protokolu, pedagogams bus sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu. Tabelyje žymėjimas nesikeičia, žymimas nustatytas darbo laikas, kaip buvo žymima iki šiol. Informaciją apie dirbančius nuotoliniu būdu,  susisteminsime į lentelę, surinksime duomenis apie kiekvieno darbuotojo nuotolinio darbo vietą, telefono numerį, kuriuo darbuotojas gali būti pasiekiamas darbo metu, jo atliekamus darbus. Dirbdami nuotoliniu būdu pedagogai turi užsiimti savišvieta, rengti metodines priemones, planuoti būsimas ugdomąsias veiklas, skaityti naujausią medodinę literatūrą, domėtis šiuolaikinėmis inovacijomis ir aktualijomis, ruošti būsimų švenčių scenarijus, rengti individualias ir diferencijuotas užduotis vaikams ir kt. Už savo atliktus  darbus pedagogas privalo  atsiskaityti įstaigos vadovui jo įsakymu nustatyta tvarka ir terminais.

Įstaigos vadovas taip pat turi  sudaryti techninio personalo darbo grafikus. Techninis personalas dirba vietoje - sargai ir kiemsargiai atlieka įprastines funkcijas, virėjos, valytoja, skalbėja, sandėlininkė ir pedagogų padėjėjos dezinfekuoja, valo, švarina patalpas, savo darbo vietas, tvarko edukacines erdves. Dietistei siūloma dirbti nuotoliniu būdu- atnaujinti sveikatai palankius valgiaraščius, rengti šviečiamuosius pranešimus, ir medžiagą apie vaikų sveiką gyvenseną, mitybą ir kt. Už atliktą darbą dietistė privalo atsiskaityti įstaigos vadovui jo įsakymu nustayta tvarka ir terminais.

  Siekiant užtikrinti sklandžią komunikaciją ir akualios informacijos teikimą, iš administracijos rekomenduojama dirbti pagal sudarytą grafiką kiekvienam asmeniui, sekti akualias naujienas, atsakinėti į el. laiškus, teikti naujausią informaciją bendruomenei ir tėvams, bei darbuotojams.

Atkreipiame dėmesį, kad vadovaujantis Mokesčio tvarkos 8 ir 11.2.9., mokestis už vaiko ugdymą ir maitinimą nebus mokomas. Tabelyje šios dienos bus žymimos D raide. Užsakytus greit  gendančius produktus reikia utilizuoti ir nurašyti užpildant Atsargų nurašymo aktą.

Mokestis už patalpų nuomą nuomininkams šiuo laikotarpiu nebus skaičiuojamas vadovaujantis sudarytos sutarties 7.2. punktu.

Informuojame, kad 100 eurų kompensacija, ( skirta nevalstybines ugdymo  įstaigas lankantiems)   savivaldybės bus mokomos. 

Apie epidemijos pratęsimo ar pabaigos datą informuosime papildomai.

Kviečiame sekti informaciją Sveikatos ministerijos svetainėje ir susipažinti su dažniausiai užduodamais klausimais dėl COVID-19 viruso  ir atsakymais į juos http://sam.lrv.lt./lt/news/koronavirusas/duk-covid-9.

Taip pat bet kuriuo paros metu galima skambinti į Nacionalionio visuomenės  sveikatos centrą tef,Nr. (8-5) 212 4098.

 Direktorė Zita Buitvydienė

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

SVARBI  INFORMACIJA!!!

SVARBI INFORMACIJA tėvams apie mokestį 2020 03 12

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

INFORMACIJA

Šiame puslapyje yra informacija apie koronavirusą:

https://www smm.lt/web/lt/del korono viruso

INFORMUOJAME, KAD  DĖL    GRĖSMĖS  KORONAVIRUSO,

VAIKAI GALI NELANKYTI   ĮSTAIGOS. NELANKYMO DIENOS BUS PATEISINAMOS.

 ……………………………………………………………………………………………………………………..

 

……………………………………………………………………………………………………………………..

DĖL      KORONAVIRUSO     PROFILAKTIKOS

 

………………………………………………………………………………………………………………………

Nuostatai respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio projekto

“ Mus kalbina lietaus lašeliai“

                                                                                              PATVIRTINTA

Vilniaus lopšelio-darželio „Sakalėlis“

direktorės įsakymu

2020 m. vasario  d. Nr. V-19

 

 

 

RESPUBLIKINIS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ  PROJEKTAS „ MUS KALBINA LIETAUS LAŠELIAI“ NUOSTATAI

 

 

 

1. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.1. Respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų  projekto ,,Mus kalbina lietaus lašeliai ” (toliau – Paroda) nuostatai reglamentuoja projekto tikslą, uždavinius, atsakingus vykdytojus, dalyvius, organizavimo ir vykdymo tvarką.

1.2 Parodą organizuoja Vilniaus lopšelio – darželio „Sakalėlis“: mokytojos dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Jolanta Šymianecienė ir Monika Plieskė.

1.3 Parodą globoja lopšelio – darželio „Sakalėlis“ direktorė Zita Buitvydienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui – metodininkė Irena Viršilienė.

1.4 Parodos nuostatai skelbiami  Vilniaus lopšelio – darželio „Sakalėlis“ interneto svetainėje http://darzelis-sakalelis.lt/ .

2. TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

 

2.1 Tikslas – ugdyti vaikų aplinkosaugines nuostatas ir vertybes, per vaiko patirtį,

tyrinėjimus ir atradimus suvokiant vandens apytakos rato ciklą, vandens svarbą žmogui ir supančiai aplinkai.

2.2.  Uždaviniai:

2.2.1 Sudaryti sąlygas ugdytiniams tyrinėti ir eksperimentuoti;

2.2.2 Ugdyti suvokimą, jog visi turime rūpintis vandens kokybe, saugoti nuo taršos;

2 2.3 Domėtis vandens reiškiniais vykstančiais gamtoje;

2.2.4  Ugdyti vaikų kūrybingumą, panaudojant įvairias technikas ir priemones;

 

 

3. ORGANIZAVIMO IR DALYVAVIMO TVARKA

 

 

3.1.  Darbelių parodai laukiame 2020 vasario 17 d. – 2020 kovo 20 d. Paroda vyks  kovo 23 dieną  (Pasaulinei vandens dienai paminėti -  kovo 22 d.)  Vilniaus lopšelio-darželio „Sakalėlis“ kieme.

3.2. Parodos dalyviai – Lietuvos Respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai kartu su tėvais ir pedagogais.

3.3. Dalyviai su darbeliu siunčia užpildytą lentelę (priedas nr.1)

3.4. Darbus siūsti  adresu: Vilniaus lopšelis – darželis “Sakalėlis” , S.Stanevičius 86,

užrašas “ PARODAI – GENIUKŲ  GR.”

4. REIKALAVIMAI PARODOS DALYVIAMS

 

4.1. Pagrindiniai akcentai – skėtis arba  vandens lašelis.

4.2. Kūrybiniai darbai gali būti atlikti įvairiomis technikomis ( lankstymas, karpymas, aplikavimas, piešimas ir pan.);

4.3. Darbai turi būti priklijuoti ant A4 lapo ir laminuoti, ant darbelio priklijuojama lentelė (priedas nr. 1);

4.3. Darbai privalo būti tvarkingi

5. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

5.1 Organizatoriai pasilieka teisę darbus naudoti savo nuožiūra, apie tai neinformuodami autoriaus.

5.2. Darbai nebus grąžinami.

5.3. Parodos nuotarukos bus publikuojamos lopšelio darželio internetiniame puslapyje

http://darzelis-sakalelis.lt/.

5.4. Visi dalyviai  gaus padėkos raštus.

 

Priedas Nr. 1

 

Įstaiga, miestas
Pedagogas
Darbo autorius
El. paštas

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

SVARBI   INFORMACIJA NUO 2020 M. SAUSIO 1 D.

Paskelbta2019 m.gruodžio 30 d.

Keičiasi Mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės darželiuose tvarka (2019-12-04 Tarybos sprendimas Nr. 1-305)

ir Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarka (2019-12-04 Tarybos sprendimas Nr.1-303).

 

  Vaikų priėmimo į darželius tvarkoje iš esmės keičiasi tik 39 punktas: „Apie išvykusį vaiką įstaigos direktorius raštu IS tvarkytojui praneša nedelsdamas, bet ne vėliau kaip iki kitos darbo dienos pabaigos. Vaikai, nelankę įstaigos daugiau nei 30 darbo dienų per paskutines 90 kalendorinių dienų be pateisinamos priežasties ), pašalinami iš lankančiųjų sąrašo Įstaigos vadovo įsakymu“.

 

pateisinama priežastis –      liga, apie tai informavus ugdymo įstaigą įstaigos nustatyta tvarka ir pateisinus dėl ligos nelankytas dienas per 3 darbo dienas nuo pirmos atvykimo po ligos dienos; jeigu vaikas serga daugiau nei 10 dienų, turi būti pateiktas tai patvirtinantis dokumentas iš www.esveikata.lt svetainės, nepažeidžiant Bendrojo duomenų apsaugos reglamento;

prastovos tėvų (globėjų) darbovietėje, pateikus tai patvirtinančius dokumentus,

tėvų (globėjų) darbas pagal kintantį darbo grafiką, darbas nuotoliniu būdu – pateikus iš darbovietės pažymą bei darbo grafikus, kuriuose būtų nurodytas ne darbo dienų skaičius,

 jei tėvai užsiima individualia veikla – verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, iki kiekvieno mėnesio paskutinės dienos;

 mokinių atostogos (jeigu ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo įstaigą lankantis vaikas turi brolių ar seserų, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokykloje),

tėvų atostogų metas, vasaros metas ir kitos svarbios priežastys.  (žr.: Mokesčio už vaiko išlaikymą lopšelyje-darželyje „Sakalėlis“ tvarka)

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

                                         PATVIRTINTA:

             Direktoriaus įsakymu  Nr. V-82,2019 12 30

                                                                                                                                      PRITARTA:

                                                                                                       Darželio tarybos posėdyje

                                                                                                       Protokolas Nr. DT-6, 2019 12 30-                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                DarželioProtokolas

VILNIAUS LOPŠELIS-DARŽELIS  SAKALĖLIS                                       :

MOKESČIO UŽ VAIKO IŠLAIKYMĄ LOPŠELYJE – DARŽELYJE, ĮGYVENDINANČIOJO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS IR VIENOS DIENOS VAIKO MAITINIMO NORMOS NUSTATYMO TVARKA:                                                                                                                                               

Vadovaudamasi Vilniaus miesto tarybos sprendimu Nr 1-305, 2019-12-04 „Dėl mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės mokyklose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo tvirtinimo ir vienos dienos vaiko maitinimo normos nustatymo“

 1. Nustatyti šias vienos dienos vaiko maitinimo normas:

– ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, dirbančiose 10,5 ir 12 valandų:

lopšelio grupėse – 2,20 Eur, darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse – 2,50 Eur;

– ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse, kuriose vaikas ugdomas ne ilgiau kaip 4 valandas: lopšelio grupėse – 1,70 Eur, darželio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse – 1,90 Eur.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaiko ugdymo reikmėms tenkinti nustatytas 1 Eur  (buvo 0,72 Eur) mokestis visoms šeimoms ir 0,50 Eur socialiai remtinoms šeimoms.

 1. Mokestis už vaiko maitinimą nemokamas, jeigu:

– šeima gauna socialinę pašalpą pagal Vilniaus miesto socialinės paramos centro pateiktas pažymas;

– jeigu tėvai (globėjai), augina neįgalų vaiką iki aštuoniolikos arba du vaikus iki dvylikos metų ar augina tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, suteikiamos Lietuvos Respublikos darbo kodekso 138 straipsnyje numatytos papildomos poilsio dienos per mėnesį;

– tėvų (globėjų) kasmetinių ar nemokamų atostogų pateikus dokumentą iš darbovietės

– prastovų tėvų (globėjų) darbovietėje pateikus tai patvirtinančius dokumentus;

– tėvų (globėjų) darbo pagal kintantį darbo grafiką, dirbant nuotoliniu būdu, užsiimančių individualia veikla  pateikus iš darbovietės pažymą bei darbo grafikus, verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą iki kiekvieno mėnesio paskutinės dienos, kuriuose būtų nurodytas ne darbo dienų skaičius;

– mokinių atostogų (jeigu ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo įstaigą lankantis vaikas turi  brolių ar  seserų, kurie mokosi bendrojo ugdymo mokykloje), tėvams pateikus prašymą;   – vasaros metu (birželio–rugpjūčio mėn.);

– nelaimių šeimoje (artimųjų mirtis ir pan.) ne ilgiau kaip 3 dienas;

– įstaigos uždarymo remontui, avariniams darbams, kilus epidemijai ir dėl kitų force majeureatvejų;

– mokestis už vaiko ugdymo reikmių tenkinimą nemokamas priešmokyklinio ugdymo grupėje, jeigu vaikas ją lanko ne ilgiau kaip 4 valandas;

– jeigu vaikas nelanko įstaigos dėl ligos (mokestis nemokamas nuo trečiosios dėl ligos nelankytos dienos) apie ligą informavus ugdymo įstaigą įstaigos nustatyta tvarka ( pridedama) ir pateisinus dėl ligos nelankytas dienas per 3 darbo dienas nuo pirmos atvykimo po ligos dienos. Jeigu vaikas serga daugiau nei 10 dienų, turi būti pateiktas tai patvirtinantis dokumentas iš www.esveikata.lt svetainės, nepažeidžiant Bendrojo duomenų apsaugos reglamento.  Pvz.  jeigu vaikas nelanko įstaigos dėl ligos (mokestis nemokamas nuo trečiosios dėl ligos nelankytos dienos) (tėvai už 2 pirmas dėl ligos praleistas dienas moka pilną mokestį, o nuo trečios dienos mokestis nemokamas iki vaikas pasveiks ir ateis į darželį. Pvz., vaikas serga 9 dienas, vadinasi, už maitinimą tėvai nemoka 7 dienas (mokestis už maitinimą pradedamas nemokėti nuo 3 ligos dienos).

3. Mokestis už vaiko maitinimą mažinamas 50 procentų, jeigu:

– vaikas (vaikai) turi tik vieną iš tėvų (jeigu vienas iš vaiko tėvų yra miręs, nenurodytas vaiko gimimo liudijime, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu, teismo sprendimu laikinai ar neterminuotai apribota valdžia; pateikus tai patvirtinančius dokumentus.

– toje pačioje šeimoje auga (globojami) trys ir daugiau vaikų iki 18 metų arba vyresnių, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą; pateikus šeimos sudėtį patvirtinantį dokumentą;

– vaikas auga šeimoje, kurioje vienas iš tėvų (globėjų) mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, profesinio mokymo programą arba yra aukštosios mokyklos studentas, iki jam sukaks 24 metai, pateikus pažymas apie mokslo tęsimą vasario ir rugsėjo mėnesiais; Lengvata netaikoma, jeigu studijos sustabdomos arba studentas yra akademinėse atostogose.

– vaikui nustatyti dideli arba labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai;

– vaikas serga onkologine liga, diabetu, astma, epilepsija ir sunkios formos alergija, tėvams pateikus ligą patvirtinančius dokumentus,

– vaiko abiem tėvams (globėjams) nustatytas ne didesnis kaip 40 procentų darbingumo lygis, pateikus tai patvirtinančius dokumentus.

4.    Mokestis už vaiko maitinimą mokamas už praėjusį mėnesį ir turi būti sumokėtas iki einamojo mėnesio 25 dienos.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 PATVIRTINTA

Direktoriaus įsakymu Nr.V-83, 2019 12:

PRITARTA

  Darželio tarybos posėdyje Nr DT-6, 2019 12 30

 

VILNIAUS LOPŠELIS-DARŽELIS SAKALĖLIS

 

 

LOPŠELIO-DARŽELIO VAIKO LANKYMO/NELANKYMO INFORMAVIMO VIDAUS TVARKOS APRAŠAS

 

 

 • TĖVAMS IR PEDAGOGAMS APIE UGDYTINIO NELANKYMĄ DĖL LIGOS AR KITŲ PRIEŽASČIŲ:

 

-          Susirgus vaikui ar neatvykstančiam į darželį dėl kitų priežasčių, tėvai privalo informuoti grupės mokytojas  iki 9.30 val. tą pačią dieną ( telefonu ar patys atvykę į grupę. Jei mokytoja sutinka, SMS žinute.)

-          Tėvai atvedę vaiką po ligos, praleistas dienas turi pateisinti savo raštu per tris darbo dienas nuo pirmos atvykimo po ligos dienos. Dėl kitų nelankymo priežasčių pateikti dokumentus iki einamo mėnesio paskutinės dienos grupės mokytojui.

-          Jeigu vaikas serga daugiau nei 10 dienų, turi būti pateiktas tai patvirtinantis dokumentas iš www.esveikata.lt svetainės, nepažeidžiant Bendrojo duomenų apsaugos   Žr.skr “ Mokestis už vaiko maitinimą nemokamas“.

-          Mokytoja  registruoja pateisinančius  prašymus / pažymas „ Pažymų/prašymų“ registracijos lape iki einamojo mėnesio paskutinės dienos  ir patvirtinusi parašu, pateikia direktoriui tvirtinti įsakymu.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

MALONIAI  KVIEČIAME VISUS TĖVELIUS, MAMYTES, SENELIUS IR MOČIUTES Į

KALĖDINĘ   ŠVENTĘ

GRUODŽIO   20 DIENĄ

8. 30 val. – 9. 15 val. (11 gr. „Svirpliukai“)

9. 15 val. – 10. 00 val. (1 gr. „Boružiukai“)

10. 00 val. – 11. 00 val. (5 gr. „Geniukai “)

11. 00 val. – 12. 00 val. (1 gr. „Girinukai“)

12. 00 val. – 13. 00 val. (10 gr. „Bitutės“)

13. 00 val. – 14. 00 val. (6 gr. „Vyturiukai“)

14. 00 val. – 15. 00 val. (2 gr.„Pelėdžiukai“)

15. 00 val. – 16. 00 val. (8 gr. „Voveriukai“)

16. 00 val. – 17. 00 val. (3 gr. „Kiškučiai“)

17. 00 val. -  18. 00 val. (9 gr. „Drugeliai“)

 

GRUODŽIO   17  DIENĄ

16. 30 val. – 7 gr. „Meškučiai“

GRUODŽIO   18  DIENĄ

15. 30 val.   - 12 gr. „Gandriukai“

   ………………………………………………………………………………………………………….

INFORMACIJA

DĖL VAIKŲ LIGOS PATEISINIMO NUO 2019 M. RUGSĖJO 1 D.

 

       Informuojame, kad Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018-10-31 įsakymu Nr. V-1183 yra panaikintas Lietuvos higienos normos HN 75:2016 ,,Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji reikalavimai“ 82 punktas: ,,Po ligos vaikas gali būti priimtas tik tėvams (globėjams) pateikus gydytojo pažymą (F 094/a)“. Gydytojai neišduoda pažymų pateisinti vaiko praleistas ugdymo dienas dėl ligos. Todėl medicininės pažymos formos Nr.094/a į darželį  pristatyti NEREIKIA.

Šiuo metu prašome dėl ligos pateikti tėvų pateisinimą vaiko ligos atveju:

Vilniaus lopšelio-darželio ,,Sakalėlis“ įstaigos tarybos 2019 m. rugsėjo 17 d. protokolo Nr. DT-5 patvirtintą pažymą dėl vaiko ligos pateisinimo (pridedama)

1.Vadovaudamasi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo sutarties 3.5 punktu:  ligos atveju tėvai privalo pirmą kartą ugdytinio neatvykimo dieną informuoti (raštu, elektroniniu paštu, telefono žinute) grupės auklėtoją.

2. Dėl vaiko ligos pateisinimo tėvai užpildo Vilniaus lopšelio-darželio ,,Sakalėlis“ įstaigos tarybos patvirtintą pažymą. Ją pateikti galima iki paskutinės mėnesio darbo dienos. Raštu užpildytą pažymą pateikti grupės auklėtojai.

                                                                          Administracija

………………………………………………………………………………………………………………………

 TĖVELIŲ DĖMESIUI!!!

DĖL SERGANČIŲ VAIKŲ NELANKYTŲ DIENŲ PATEISINIMO

                                                         PAVYZDYS

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………. 

Maloniai kviečiame visus visus vaikučius, tėvelius, senelius  rugsėjo 2-ąją, 10.30 val.  su  gera nuotaika pasitikti auksaspalvį rudenėlį ir paminėti Mokslo ir žinių dieną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

………………………………………………………………………………………………..

IKIMOKYKLINIO UGDYMO PASLAUGŲ SUTARTIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………

SMURTO IR PATYČIŲ PREVENCIJOS TVARKOS APRAŠAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………

Šeimos šventės 2019

…………………………………………………………………………………………………………………..

MALONIAI  KVIEČIAME VISUS TĖVELIUS, MAMYTES, SENELIUS IR MOČIUTES Į

KALĖDINĘ   ŠVENTĘ

GRUODŽIO   18 DIENĄ

8. 30 val. – 9. 15 val.  – 4 gr. „Kiškučiai“ (1,5 -2 m.)

9. 20 val. – 10. 20 val. – 11 gr. „Svirpliukai“ (2-4 m.)

10. 25 val. –11.25 val. –  9 gr. „Boružiukai“ (3-6 m.)

11. 30 val. – 12. 30 val. –  7 gr. „Meškučiai“ (3-4 m.)

12. 35 val. – 13. 35 val. –  8 gr.  „Voveriukai“ (4-5 m.)

PERTRAUKA

13. 35 val. – 14. 00 val.

14. 00 val. – 15. 05 val. – 6 gr. „Vyturiukai“ (5-6 m.)

15. 10 val. – 16. 15 val. – 12 gr. „Gandriukai “ (2-5 m.)

16. 20 val. – 17. 25 val. – 10 gr. „Bitutės“ (3-6 m.)

GRUODŽIO   19 DIENĄ

14. 00 val. – 15. 05 val. –1 gr. „Girinukai“ (5-6 m.)

15. 10 val. – 16. 15 val. – 2 gr.„Pelėdžiukai (6-7 m.)

16. 20 val. – 17. 25 val. – 3 gr. „Drugeliai“ (4-5 m.)

GRUODŽIO   21 DIENĄ

10. 00 val. –  5 gr.„Geniukai(6-7 m.)

……………………………………………………………………………………………………………………….

ETNOKULTŪROS  KŪRYBINĖ  GRUPĖ

………………………………………………………………………………………………………………………………….

ĮSIGALIOJUS   BENDRAJAM  DUOMENŲ  APSAUGOS  REGLAMENTUI, INFORMUOJAME,  KAD  NUO Š.M. RUGSĖJO MĖNESIO  UGDYTINIAI NEBUS FOTOGRAFUOJAMI IŠ ARTI, FILMUOJAMI DARŽELIO RENGINIAI IR TALPINAMI Į INTERNETINĘ SVETAINĘ.

………………………………………………………………………………………………………………………

Maloniai kviečiame visus visus vaikučius, tėvelius, senelius  rugsėjo 3-ąją, 10.30 val.  su  gera nuotaika pasitikti auksaspalvį rudenėlį ir paminėti Mokslo ir žinių dieną.

 

          

     ŠVENTĖS  SCENARIJUS

(Meninio ugdymo pedagogė Marija Jonilienė)

1. Pasveikinimas su Mokslo ir žinių diena

2. Direktorės kalba

3. Ateina Kakė Makė, prisistato, pasakoja apie save ir sveikinasi (Vyr. auklėtoja Jolanta Sinkevičienė)

4.  Dainelė “Mandagus dramblys” (CD -Nr. 1)

5.  Kakė Makė pasakoja apie vasarą (Vasara buvo karšta, smagi, įsimintina, nes ji sutiko daug gerų draugų, su kuriais žaidė, maudėsi, bėgiojo , keliavo ir t.t.)

6.  Dainelė “Vasarėlė”(CD Nr.6)

7.   Kakė Makė pristato savo draugus. Katinas, Bitė ir Varlė atbėga prie jos.

8.   Katino prisistatymas (Auklėtoja metodininkė Zita Lizdenienė)

9.  Dainelė “Katins juods” (CD Nr. 12)

10. Bitės prisistatymas. (Vyr.auklėtoja Stefanija Juodelienė) Jos eilėraštis:

 Bitė bitė aš esu ir darbščiausia tarp visų.

Tarp gėlyčių aš skraidau, jums medučio pririnkau.

Jeigu valgysit medučio, augsit dideli vaikučiai.

11. Dainelė “Bitutės” (CD Nr. 3)  

  12.Kakė Makė pasakoja, kad prie jos namelio su raudonu stogu yra didelė kūdra, o joje gyvena gera draugė gražuolė Varlė.

13. Varlės prisistatymas. (Auklėtoja metodininkė Irena Viršilienė)

  (- Ar pažįstate mane? Tai paklausykite)

Per balutę op, op, varlytė šokuoja,

Ji visai mažutė, bet labai drąsi.

Gandro ji nebijo, museles medžioja

Ir vis šokinėja balos pakrašty.

Kva, kva, kva, kva, kva, kva balos pakrašty.

14. Kviečia visus pašokti “Varlyčių choras” (CD Nr. 5)

  15.Kakė Makė sako, kad turi vieną paslaptį. Ar žinote, kas gyvena po mano stogu? Nežinote? Tai paklausykite

16. Dainelė “Tarakonai” (CD Nr. 9)

 17.  Kakė Makė pasakoja apie savo draugus nykštukus.

18.  Dainelė “Nykštukų žygis”(CD Nr. 5)

   19. Kakė Makė kviečia visus į savo grupes.

………………………………………………………………………………………………………………………

Gegužės 10,15, 17, 22, 24,  dienomis

lopšelyje – darželyje

Sakalėlis“organizuojama

ŠEIMOS ŠVENTĖS, ATVIRŲ DURŲ DIENOS  TĖVAMS

IR PRIEŠMOKYKLINUKŲ     IŠLEISTUVIŲ

Į MOKYKLĄ  VAKARAS

 

MUZIKOS SALĖJE VYKS :

 

Gegužės 10 d.(ketvirtadienis)

16.30. „Geniukų “ 5 gr. ŠEIMOS ŠVENTĖ

Gegužės 15 d.(antradienis)

16.00.“Svirpliukų“ 11gr. ŠEIMOS ŠVENTĖ

16.30. „Meškučių“ 7 gr. ŠEIMOS ŠVENTĖ

17.00. „Vyturiukų “ 6 gr.  ŠEIMOS ŠVENTĖ

Gegužės 17 d.( ketvirtadienis)

16.00. „Voveriukų “ 8 gr. ŠEIMOS ŠVENTĖ

16.30. „ Gandriukų“12 gr. ŠEIMOS ŠVENTĖ

17.00 „ Kiškučių “ 4 gr.  ŠEIMOS ŠVENTĖ

Gegužės 22 d. (antradienis)

16.00. Drugelių  “ 3 gr.  ŠEIMOS ŠVENTĖ

16.30. „Girinukų “ 1 gr. ŠEIMOS ŠVENTĖ

17.00. „Boružėlių“ 9 gr. ŠEIMOS ŠVENTĖ

Gegužės 24 d. (ketvirtadienis)

16.00. „ Pelėdžiukų “ 2 gr. IŠLEISTUVIŲ VAKARAS

 

Maloniai kviečiame dalyvauti !

……………………………………………………………………………………………………………………….

2018 ATVIRŲ DURŲ DIENA S. STANEVIČIAUS PROGIMNAZIJOJE

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

MALONIAI  KVIEČIAME VISUS TĖVELIUS, MAMYTES, SENELIUS IR MOČIUTES Į

KALĖDINĘ   ŠVENTĘ 

2017 M. GRUODŽIO   14 DIENĄ

8.15 val. – 8.45 val.  -    4 gr. „Svirpliukai“

8.45 val. –  9.15 val. – 11 gr. „Kiškučiai“

 9.15 val. – 10.15 val. – 3 gr.  “Drugeliai“

10.15 val. – 11.00 val. – 10 gr. „Bitutės“

11.00 val. – 12.00 val. – 7 gr.  „Meškučiai“

12.00 val. -13.00. val. – 1 gr. „Girinukai“

13.00 val. – 13.45 val. -12 gr. „ Gandriukai“

13.45 val. – 14.45 val. – 2 gr.„Pelėdžiukai

14.45 val.- 15.45 val. -  5 gr. „Geniukai “

15.45 val. -16.30 val.- 9 gr. „Boružiukai“

16.30 val. -  17.30 val.- 6 gr. „Vyturiukai“

 17.30 val. – 18.30 val.-  8 gr. „Voveriukai“

…………………………………………………………………………………………………………………..

Mieli Tėveliai, skaitykite!

  sveikos atzaleles_3 (3)(1)

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Maloniai kviečiame visus visus vaikučius, tėvelius, senelius  rugsėjo 1-ąją, 10.45 val.  su  gera nuotaika pasitikti auksaspalvį rudenėlį ir paminėti Mokslo ir žinių dieną.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………

Vilniaus miesto lopšeliui- darželiui “ Sakalėlis“ labai  skubiai reikalinga auklėtoja.

Reikalavimai: aukštesnysis arba aukštasis ikimokyklinio ugdymo išsilavinimas.

Darbo patirtis su vaikais. Lankstumas. Komunikabilumas.

Gyvenimo aprašymus (CV) siusti el. paštu: rastine@sakalelis.vilnius.lm.lt

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

KVIETIMAS – PROGRAMA

 

MALONIAI   KVIEČIAME   BŪSIMUOSIUS     

PIRMOKUS, PENKTOKUS   IR JŲ

  TĖVELIUS

2017 m. vasario 25 d.

(ŠEŠTADIENĮ)

Į ATVIRŲ DURŲ DIENĄ, KURI VYKS

Vilniaus  Simono Stanevičiaus PROGIMNAZIJOJE

              (S. Stanevičiaus g. 25)

 

PROGRAMA

 

  9.40   –    9.55  ATVYKSTANČIŲJŲ  SUTIKIMAS.

 10.00   –  10.20   SVEČIŲ PASVEIKINIMAS (aktų salėje).                                

 10.20   –  10.30   PROGIMNAZIJOS PRISTATYMAS (aktų salėje)             

10.30   –  10.50   pokalbis – susitikimas su pradinių klasių direktoriaus  pavaduotoja    ugdymui    Ona Sabaitiene,  būsimųjų pirmokų  mokytojomis,  mokiniui pagalbą teikiančioms    specialistėmis ( aktų salėje).       Eskursija po mokyklą ( būsimiems  pirmokams)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

10.30  -  10.50    pokalbis – susitikimas su direktoriaus pavaduotoja  neformaliajam švietimui, kuruojančia 5 kl.  mok. Dalia Grigiene, būsimomis auklėtojomis, ir kitomis  specialistėmis ( SKAITYKLA).                                                                                                                                                            ,      

    10.50  –  11.35     KŪRYBINIS DARBAS „DRAUGYSTĖS PIEVA“ (veda būsimųjų pirmųjų klasių mokytojos)                                       

10.50   –  11.35      „MINI“  PAMOKĖLĖS  (VEDA  5  – 8 KlASĖSE  DĖSTANČIOS   MOKYTOJOS).      

11.35   –  13.15     ,,KAZIUKO MUGĖ“ (sporto salėje). SVEČIŲ LAUKS  LIAUDIŠKA  KAPELA, MOKINIŲ BEI JŲ  TĖVELIŲ DARBŲ PARODA – PARDAVIMAS, ARBATA  SU RIESTAINIAIS, ATRAKCIJOS, KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS.

                                     

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Vilniaus miesto lopšeliui- darželiui “ Sakalėlis“ labai  skubiai reikalinga auklėtoja.

Reikalavimai: aukštesnysis arba aukštasis ikimokyklinio ugdymo išsilavinimas.

Darbo patirtis su vaikais. Lankstumas. Komunikabilumas.

Gyvenimo aprašymus (CV) siusti el. paštu: rastine@sakalelis.vilnius.lm.lt

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

MALONIAI  KVIEČIAME VISUS TĖVELIUS, MAMYTES, SENELIUS IR MOČIUTES Į

KALĖDINĘ   ŠVENTĘ

 

GRUODŽIO   14 DIENĄ

8.30 val. – 11 gr. „Svirpliukai“

9.00 val. – 1 gr. „Girinukai“

10.00 val. – 10 gr. „Bitutės“

11.00 val. – 2 gr.„Pelėdžiukai

12.00 val. – 7 gr. „Meškučiai“

13.00 val. – 3 gr. „Drugeliai“

14.00 val. – 6 gr. „Vyturiukai“

15.00 val. – 5 gr. „Geniukai “

16.00 val. -  1 gr. „Kiškučiai“

16.30 val. -  9 gr. „Boružiukai“

17.30 val. – 8 gr.  „Voveriukai“

 

 

 

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………..

Vilniaus miesto lopšeliui- darželiui „ Sakalėliui“   reikalinga    auklėtoja.

Reikalavimai: Aukštesnysis/aukštasis ikimokyklinio ugdymo išsilavinimas; Darbo patirtis su vaikais; Lankstumas; Komunikabilumas;  Gyvenimo aprašymus (CV) siųsti el.paštu: rastine@sakalelis.vilnius.lm.lt iki gruodžio 30 d. 

………………………………………………………………………………………………………………………………..

MALONIAI  KVIEČIAME VISUS TĖVELIUS, MAMYTES, SENELIUS IR MOČIUTES Į

KALĖDINĘ   ŠVENTĘ

 

GRUODŽIO   14 DIENĄ

       

8.30 val. – 11 gr. „Svirpliukai“- (2-3m.) „ Svirpliukų Kalėdos“

9.00 val. – 4 gr. „Kiškučiai“-  (2-3 m.) „Kiškučių Kalėdos“

9.30 val. – 7 gr.  „Meškučiai“ – (3-4 m.) „Jau žiemužė atkeliavo“

10.30 val. – 10 gr. „Bitutės“- (3-5m.) „Lokio mokykla“

11.30 val. – 2 gr.„Pelėdžiukai“- (4-5m.) „Nykštukų kelionė“

12.30 val. – 3 gr. „Drugeliai“-  (6-7m.) „Vilkas ir 7 ožiukai kitaip“

13.30 val. – 1 gr. „Girinukai“  –(5-6m.)  „Pelenė“

14.30 val. – 5 gr. „Geniukai “ – (6-7m.) „Kaip pralinkminti princesę“

15.30 val. -  8 gr. „Voveriukai“ – (3-4m.)  „Pirštinė“

16.30 val. -  9 gr. „Boružiukai“– (3-6m.) „Susitikim prie eglutės…“

17.30 val. -6 gr. „Vyturiukai“ – (5-6m.) „Žvėrelių Kalėdos“

 

…………………………………………………………………………………………………………………….

2015-2016 m.m.

Vilniaus miesto lopšeliui- darželiui „ Sakalėliui“   reikalingos 2 auklėtojos.

Reikalavimai: Aukštesnysis/aukštasis ikimokyklinio ugdymo išsilavinimas; Darbo patirtis su vaikais; Lankstumas; Komunikabilumas;  Gyvenimo aprašymus (CV) siųsti el.paštu: rastine@sakalelis.vilnius.lm.lt iki rugsėjo 30 d. 

…………………………………………………………………………………………………………………………

2014 m. balandžio 3,

14-18  dienomis lopšelyje – darželyje

 „Sakalėlis“organizuojamos

ATVIRŲ DURŲ DIENOS  TĖVAMS

Tėveliai galės lankytis grupėse, stebėti ugdomąją veiklą.

 

Šiomis dienomis įstaigoje bus vykdomas projektas „ Šilti Švelniukai“

Balandžio 03 d. (ketvirtadienis)

16. 30. val. „ Drugelių“ gr. „ Gerumas -tai mažas stebuklas!”

Vyresniosios auklėtojos: Irena Orechovienė ir Jolanta Sinkevičienė

 

Balandžio 14 d. val.(pirmadienis)

VYKS MUZIKOS SALĖJE

16. 30. val. „ Metų laikai“

Meninio ugdymo pedagogė Marija Jonilienė, „Geniukų“ gr. ugdytiniai, vyresnioji auklėtoja Stanislava Borouchina, auklėtoja Nijolė Vėlyvienė

………………………………………………………………………………………………………….

16. 30. val. „Vyturiukų“gr. „Sveikas, pavasari!”

Vyresniosios auklėtojos: Stefanija Juodelienė ir Jolanta Sinkevičienė

16. 30. val. „Meškučių“ gr. „ Čir vir vir pavasaris!“

Vyresniosios auklėtojos: Nijolė Simanavičienė ir Stanislava Borouchina

 

Balandžio 15 d. (antradienis)

16. 30. val. „Kiškučių“ gr. „Žaidimų dienelės“

Vyresniosios auklėtojos: Laimutė Malinauskienė ir Jolanta Sinkevičienė

16. 30. val. „Bitučių“ gr. „Velykų švelniukai“

Vyresnioji auklėtoja Nijolė Kuftina ir auklėtoja metodininkė Irena Viršilienė

17. 00 val. „Boružėlių“ gr. „Gėris ir grožis vaikų širdelėse“.

Auklėtoja metodininkė Irena Zubrienė, logopedė metodininkė Andžela Merkienė

 

Balandžio 16 d.(trečiadienis)

VYKS MUZIKOS SALĖJE

16. 30. val. Popietė „Judrieji žaidimai ir kūrybinė veikla emociniam intelektui ugdyti“ .

 „Spygliuko kelionė“. „Pelėdžiukų“ ir „Voveriukų“   gr. ugdytiniai.

Vyresniosios auklėtojos: Rasa Andrejeva ir Jovita Augulienė, auklėtoja metodininkė Jolita Ivaškevičienė,

priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Z. Lizdenienė.

…………………………………………………………………………………………………….

16. 30. val.  „Svirpliukų“ gr. „Seku seku pasaką“

Vyresniosios auklėtojos: Vilija Braslauskienė ir Dalia Žukauskienė

 Balandžio 17d. val.(ketvirtadienis)

16. 30. val.“Girinukų“ gr. „Žaidžiame pasaką“

Vyresniosios auklėtojos: Renata Kazėnienė ir Dalia Žukauskienė