Šiandienos vaikai – ateities kūrėjai. Labai svarbu, kad jie būtų sveiki, nes tik sveikas žmogus pajėgus produktyviai, kūrybiškai dirbti, nugalėti iššūkius ir įgyvendinti savuosius tikslus bei siekius.

      Dantų ėduonis yra pasaulyje viena labiausiai paplitusių ligų, todėl ir pasirinktas projektas “ Švarūs dantys – sveiki dantys“. Prieš jį rengiant buvo apklausti „Girinukų“  grupės tėveliai. Norėta sužinoti jų požiūrį į vaiko burnos sveikatą ir burnos higienos įgūdžių ugdymą.

Tyrimas parodė, kad vaikučiai jau žino, jog reikia prižiūrėti dantukus, tėveliai 68.7 proc. padeda jiems juos valyti, parenka higienos priemones, laiku jas keičia 68.8 proc.

Deja, tik 31.5 proc. “ Girinukų“ grupės ugdytinių dantukai sveiki. Jais rūpintis pradėta pavėluotai,- ne išdygus pirmajam dantukui 31.3 proc., o vėliau 25 proc. vaikučių dantukus pradėjo valyti nuo dviejų metų.

Pas odontologus trečdalis vaikų kreipėsi tik tada, kai suskaudo dantį. Ligos gal būtų buvę galima išvengti reguliariai profilaktiškai lankantis pas odontologą, bet taip darė tik 6.2 proc. tėvelių, 25 proc. penkiamečių dar nė karto nebuvo pas specialistą.

Tyrimo išvados patvirtino, kad būtina skirti didesnį dėmesį vaikų burnos sveikatai, kartu su žinių, patyrimo plėtra, skatinti ugdytinių savarankišką veiklą, formuoti pozityvią sveikatos stiprinimo nuostatą.

Projekto įgyvendinimo akimirkos

Mokomės taisyklingai valytis dantukus

Sudarome "Dantukų priežiūros" abėcėlę

Ugdytiniai spėlioja mįsles apie dantukus

"Pastos" ir "Šepetėlio" komandos atlieka užduotėles

Pasakos inscenizacija

-Ei, vaikučiai, kas ten rauda,- krokodilui dantį skauda.

Sveikatingumo valandėlė '"Suruošėme puotą, graužiam morką, o ne tortą!

 “Girinukų“ grupės vyresniosios auklėtojos: Dalia Žukauskienė ir Renata Kazėnienė