Aš noriu džiaugsmą lyg paukštį,                                                                                                                                                                                                        Nematomą, gražų, laukinį prisijaukinti.                                                                                                                                                                                                 Kai atlėks, nenuvykite jo, tik paberkit gerumo.                                                                                                                                                                                Pasidžiaukim visi sulaukta daina,                                                                                                                                                                                                             Tik prašau nenuvykite džiaugsmo,

To paukščio, tik paberkit gerumo!  (D.Skaisgirienė)

Lopšelis – darželis „Sakalėlis“  kovo mėnesį aktyviai įsijungė į  projekto „Įkelkim namelius grįžtantiems paukšteliams“ vykdymą. Projektą parengė pavaduotoja ugdymui Irena Viršilienė kartu su pedagogėmis Laimute Malinauskiene ir Vilija Braslauskiene.

Atkeliavus pavasariui visus džiugina vis šilčiau šviečianti saulė, atbundanti gamta, parskridę paukščiai. Grupėse vaikai išgirdo naudingų auklėtojų pasakojimų,  iš ko reikia inkilėlius gaminti, kad jų negalima įkalti ar aprišti vielomis, nes tai kenkia medžiams. Inkilėlis turi būti pakabinamas už kablio, o jo anga turi būti atsukta į rytų pusę.

Vyresnioji auklėtoja Laimutė Malinauskienė kiekvienai grupei įteikė po inkilėlį

Kovo 23  dienos ketvirtadienio popietę  darželio ugdytiniai   kartu su tėveliais atliko kilnią misiją – darželio teritorijoje augančiuose medžiuose iškėlė mažiesiems giesmininkams inkilėlius.

"Bitučių" grupės ugdytiniai

Jonuko, Bernardo ir Benedikto tėveliai įkėlė šį inkilėlį

" Drugelių" grupė

"Vyturiukų" grupė

" Geniukų; grupė

"Boružiukų" grupė

"Kiškučių" gr.

Vienas iš projekto sėkmės kriterijų- pažadintas vaikų noras stebėti paukščius, jiems padėti, kuo daugiau apie juos žinoti.

Projektinė veikla praplėtė vaikų žinias, ugdė suvokimą jog, jam pačiam arba kam nors padedant, reika rūpintis paukšteliais.

Po išeiginių, smagu išgirsti vaikų pasakojimus, kad inklėliuose jau pastebėjo pirmuosius sparnuočius. Tikimės, jog naujus namus suradę sparnuotieji draugai savo giesmėmis džiugins visų širdis.

Dėkojame visiems tėveliams, kurie prisidėjo prie šios akcijos ir skiepija vaikams vertybines nuostatas, pažintinę bei praktinę ekologinę veiklą.

Parengė pavaduotoja ugdymui Irena Viršilienė